GRM1885C2A8R3DA01D
Description
CAP CER 8.3PF 100V NP0 0603
DataSheet
GRM1885C2A8R3DA01D PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:8.3 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.035" (0.90mm)