CDR32BP122AFZMAP
Description
CAP CER 1200PF 50V BP 1206
DataSheet
CDR32BP122AFZMAP PDF
Part Status:Active
Capacitance:1200 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:BP
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Applications:High Reliability
Failure Rate:M (1%)
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.051" (1.30mm)