DEHR33F331KN3A
Description
CAP CER 330PF 3.15KV RADIAL
DataSheet
DEHR33F331KN3A PDF
Type Description
Series:DEH
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:330 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3150V (3.15kV)
Temperature Coefficient:R
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.315" Dia (8.00mm)
Height - Seated (Max):0.433" (11.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)