RHEL81H152K1DBA03A
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 1500PF 50V X8L RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
RHEL81H152K1DBA03A PDF
Type Description
Series:RH
Package:Bulk
Part Status:Not For New Designs
Capacitance:1500 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X8L
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Features:-
Ratings:AEC-Q200
Applications:Automotive
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.197" (5.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.098" (2.50mm)