C947U821KZYDBAWL35
Description
CAP CER 820PF 440VAC Y5P RADIAL
DataSheet
C947U821KZYDBAWL35 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-440 Y2-300
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:820 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.433" Dia (11.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)