GQM2195C2A9R1DB01J
Description
CAP CER 9.1PF 100V C0G/NP0 0805
DataSheet
GQM2195C2A9R1DB01J PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:9.1 pF
Tolerance:±0.5pF
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)