2220PC474KAT9A
Description
CAP CER 0.47UF 250V X7R 2220
DataSheet
2220PC474KAT9A PDF
Type Description
Series:-
Package:Bulk
Part Status:Active
Capacitance:0.47 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2220 (5750 Metric)
Size / Dimension:0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.079" (2.00mm)