ECJ-HVB0J226M
Description
CAP CER 22UF 6.3V X5R 1206
DataSheet
ECJ-HVB0J226M PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:22 µF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:6.3V
Temperature Coefficient:X5R
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.037" (0.95mm)