UMK063CG2R3CT-F
Manufacturer
TAIYO YUDEN
VIGOR # :
Description
CAP CER 2.3PF 50V C0G/NP0 0201
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
UMK063CG2R3CT-F PDF
Type Description
Series:M
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:2.3 pF
Tolerance:±0.25pF
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0201 (0603 Metric)
Size / Dimension:0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.013" (0.33mm)