CK45-B3AD102KYNN
Manufacturer
TDK Corporation
VIGOR # :
Description
CAP CER 1000PF 1KV RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CK45-B3AD102KYNN PDF
Type Description
Series:CK45
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:1000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 105°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)