VJ1812A120KBGAT4X
Description
CAP CER 12PF 1KV NP0 1812
DataSheet
VJ1812A120KBGAT4X PDF
Type Description
Series:VJ OMD
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:12 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Soft Termination, High Voltage
Ratings:-
Applications:Boardflex Sensitive
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.183" L x 0.126" W (4.65mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)