
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | TYC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 33 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Low Dissipation Factor |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 2-1676857-3 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER MLCC
CAP CER 0.022UF 50V BX 1206
CAP CER 1000PF 10V X7R 0201
CAP CER 1500PF 5KV X7R 2225
XTAL OSC XO 33.3333MHZ CMOS SMD
CAP CER 15PF 50V C0G/NP0 0201
CAP CER 33PF 50V NP0 0805