RDER71H103K0M1C03A
Description
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL
DataSheet
RDER71H103K0M1C03A PDF
Type Description
Series:RDE
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10000 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.236" (6.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)