3640SC683KAT3A\SB
Description
CAP CER 0.068UF 1.5KV X7R 3640
DataSheet
3640SC683KAT3A\SB PDF
Type Description
Series:-
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.068 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:1500V (1.5kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:3640 (9110 Metric)
Size / Dimension:0.360" L x 0.402" W (9.14mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)