
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR31 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 470 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | BX |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR31BX471BKWSAB is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1.3PF 50V NP0 0402
CAP CER 0603 47NF 16V X7R 10%
CAP CER 1.5PF 150V 1111
CAP CER 8200PF 250V X7R 1210
IGBT 1200V 40A 278W TO-220
CAP CER 470PF 100V BX 0805
15XXNM DWDM EML, PIN, 1.2-11.3GB