
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR31 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 180 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | BP |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | S (0.001%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR31BP181BJWSAJ is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 9PF 400VAC C0G/NP0 RAD
CAP CER 0.047UF 100V 20% BX 1812
CAP CER 3900PF 100V BP 1812
CAP CER 0.022UF 50V X7R AXIAL
CAP CER 4700PF 50V BX 0805
CAP CER 180PF 100V BP 0805
PWR LED LIGHT SOURCE 3W RED