
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR32 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.039 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | BX |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | M (1%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.051" (1.30mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR32BX393AKWMAR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 6800PF 50V X7R 1206
CAP CER 7.2PF 50V U2J 0402
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603
CAP CER 3PF 100V 0603 EPOXY
CAP CER 0.039UF 50V BX 1206
CONN RCPT FMALE 2P SILVER CRIMP
INSERT 6P6C JACK TO IDC CONN