
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | SkyCap® SR |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.033 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial |
| Size / Dimension: | 0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.460" (11.68mm) |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.200" (5.08mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of SR401A333JAA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 36PF 50V T2H 0402
CAP CER 15PF 2KV SL/GP RADIAL
CAP CER 270PF 100V BP 0805
CAP CER 68PF 100V C0G/NP0 0805
CAP CER 1.7PF 100V C0G/NP0 0402
CONN HEADER R/A 12POS 2.54MM
CAP CER 0.033UF 100V NP0 RADIAL