
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2.2 µF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 16V |
| Temperature Coefficient: | X5R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.070" (1.78mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 1206YD225MAT4A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 8.5PF 25V NP0 0402
CAP CER 5.6PF 100V BP 0805
CAP CER 75PF 100V BP 0805
LED LM281B WARM WHT 3500K 2SMD
CAP CER 2.2UF 16V X5R 1206
CABLE FIBER OPTIC
LED BASED T3 1/4 GRN 6-36V NON