
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 10 µF |
| Tolerance: | -20%, +80% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -30°C ~ 85°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C2012Y5V1A106Z/10 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 220PF 50V NP0 0603
CAP CER 10000PF 25V Y5V 0402
CAP CER 75PF 100V BP 0805
CAP CER 300PF 25V U2J 0402
CAP CER 3300 PF 500V X7R 1206 PB
RES SMD 52.3KOHM 0.25% 1/8W 0805
CAP CER 10UF 10V Y5V 0805