
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GRM |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 2.6 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 01005 (0402 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.009" (0.22mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of GRM0225C1E2R6BDAEL is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1000PF 100V X7R 0805
CAP CER 8.2PF 50V C0H AXIAL
CAP CER 12PF 50V C0H 0603
CAP CER 24PF 200V NP0 1210
CAP CER 6800PF 250V X7R 2220
CAP CER 2.6PF 25V C0G/NP0 01005
CAP CER 0.015UF 100V X7R RADIAL