
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ High Q |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 12 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Epoxy Mountable |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VJ0805Q120GFAAI is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL
HEATSINK 40X40X25MM XCUT T412
CAP CER 12PF 50V 0805 EPOXY
EVAL KIT GP30
CONN RCPT FMALE 54P SILVER CRIMP