1812AC220ZATME
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 22PF 1KV X7R 1812
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
1812AC220ZATME PDF
Part Status:Active
Capacitance:22 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:1000V (1kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)