C330C682J1G5CA
Description
CAP CER 6800PF 100V NP0 RADIAL
DataSheet
C330C682J1G5CA PDF
Type Description
Series:GoldMax 300 Comm C0G
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.280" L x 0.160" W (7.11mm x 4.07mm)
Height - Seated (Max):0.360" (9.14mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.200" (5.08mm)