2225HC221KAT1A
Description
CAP CER 220PF 3KV X7R 2225
DataSheet
2225HC221KAT1A PDF
Part Status:Active
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:3000V (3kV)
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:2225 (5763 Metric)
Size / Dimension:0.225" L x 0.250" W (5.72mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.100" (2.54mm)