
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | - |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 5000 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1812 (4532 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.180" L x 0.126" W (4.57mm x 3.20mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.040" (1.02mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of 18121A502JAT2A is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 10PF 100V BP 0805
CAP CER 1.2PF 100V NP0 RADIAL
CAP CER 0.1UF 200V X7R RADIAL
RES 1.38M OHM 1/4W .1% AXIAL
CAP CER 1.6PF 250V C0G/NP0 0603
IC AMP HIPERLAN 5.1-5.9GHZ 16SMT
CAP CER 5000PF 100V NP0 1812