
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | C900AC SFTY X1-440 Y2-300 |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 6800 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 440VAC |
| Temperature Coefficient: | Y5V (F) |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | X1, Y2 |
| Applications: | Safety |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Radial, Disc |
| Size / Dimension: | 0.512" Dia (13.00mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | 0.295" (7.50mm) |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C967U682MZVDAAWL35 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 10PF 100V R2H 0603
CAP CER 10PF 100V BP 1206
CAP CER 10000PF 630V X7R 2225
CAP CER 1206 820PF 16V ULTRA STA
CAP CER 30PF 300V C0G/NP0 0505
CAP CER 0.1UF 100V X7R 0603
CAP CER 6800PF 440VAC Y5V RADIAL