
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Military, MIL-PRF-55681, CDR33 |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.1 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | BX |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | High Reliability |
| Failure Rate: | P (0.1%) |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1210 (3225 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.049" (1.25mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CDR33BX104AKZPAT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.022UF 500V X7R 1206
CAP CER
CAP CER 4700PF 100V BX 0805
CAP CER 820PF 200V X7R 1206
CAP CER 680PF 500V X7R 0805
LIGHT PIPE 4MM RND LENS 4.5"
CAP CER 0.1UF 50V 10% BX 1210