
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 10 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.022" (0.55mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of CC0402JPNPO8BN100 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 430PF 200V 1111
CAP CER 5600PF 2KV X7R 1825
CAP CER 100PF 50V 0805 EPOXY
CAP CER 0805 1.3NF 16V ULTRA STA
CAP CER 2200PF 25V U2J 0402
CAP CER NPO 0402
FILTER LINE CABLES