C927U561KZYDCAWL20
Description
CAP CER 560PF 440VAC Y5P RADIAL
DataSheet
C927U561KZYDCAWL20 PDF
Part Status:Obsolete
Capacitance:560 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:440VAC
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)