
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | AQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 5.1 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 500V |
| Temperature Coefficient: | A |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Features: | High Q, Low Loss |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1111 (2828 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.110" L x 0.110" W (2.79mm x 2.79mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.102" (2.59mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of AQ147A5R1CAJME is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1PF 100V 0402 EPOXY
CAP CER 15PF 440VAC SL RADIAL
CAP CER 100PF 50V BG 0505
CAP CER 5.1PF 500V 1111
OSC XO 1.09GHZ 2.5V CML
LED RED DIFFUSED 5MM OVAL T/H
PWR ENT MOD RCPT IEC320-C14 PNL