
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ HIFREQ |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 18 pF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Epoxy Mountable |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.057" (1.45mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VJ0805D180JEAAR is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 2200PF 2.5KV X7R 1812
CAP CER 6.6PF 25V NP0 0201
CAP CER 120PF 16V NP0 1206
CONN HEADER VERT 4POS 2MM
CONN RCPT FMALE 5POS GOLD CRIMP
CAP CER 18PF 50V 0805 EPOXY
CONN MOD JACK 4P4C R/A UNSHLD