
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | VJ High Q |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 2.7 pF |
| Tolerance: | ±0.1pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C |
| Features: | High Q, Low Loss, Epoxy Mountable |
| Ratings: | - |
| Applications: | RF, Microwave, High Frequency |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC, Epoxy |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.036" (0.92mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of VJ0603Q2R7BFAAO is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 220PF 100V BP 1206
CAP CER 36PF 25V NP0 0201
CAP CER 330PF 50V T2H 0603
CAP CER 2.7PF 50V 0603 EPOXY
XTAL OSC XO 819.2000MHZ CML SMD
MOUNT CIRCULAR GEN PURP 0.040"
LED RGB DIFFUSED 6PLCC SMD