
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | Ceralam® MA |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 47 pF |
| Tolerance: | ±2% |
| Voltage - Rated: | 100V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Package / Case: | Axial |
| Size / Dimension: | 0.090" Dia x 0.160" L (2.29mm x 4.07mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | - |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | Straight |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of MA101A470GAA is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 220PF 50V X7R 0603
CAP CER 680PF 400VAC Y5P RADIAL
CAP CER 1000PF 100V BP 1206
CAP CER 1800PF 100V X7R 1206
CAP CER 47PF 100V NP0 AXIAL
CONN RCPT MALE 99POS GOLD CRIMP