
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | CL |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 4.7 µF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 25V |
| Temperature Coefficient: | X7S |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.053" (1.35mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of CL21Y475KAFNNNE is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 47PF 100V BP 0805
CAP CER 0402 10PF 25V ULTRA STAB
CAP CER 1500PF 630V X7R 1812
CAP CER 0.082UF 10V X7R 1206
CAP CER 6800PF 50V X7R 1812
CAP CER 4.7UF 25V X7S 0805
IC EEPROM 2MBIT I2C 1MHZ 8WLCSP