DEJE3E2332ZA3B
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 3300PF 250VAC RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DEJE3E2332ZA3B PDF
Type Description
Series:DEJ
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:3300 pF
Tolerance:-20%, +80%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:E
Operating Temperature:-25°C ~ 85°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.295" (7.50mm)