
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | GMC |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 0.01 µF |
| Tolerance: | ±5% |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0402 (1005 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.024" (0.60mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|---|---|
| 1 |
Current price of GMC04X7R103J10NT is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 0.039UF 50V BX 1206
CAP CER 1.1PF 100V C0G/NP0 0805
CAP CER 0.47UF 10V JB 0402
LED COB VERO 10 4000K STARBOARD
CONN RCPT MALE 5POS SCREW
CAP CER 0.01UF 10V X7R 0402
SSD 120GB 1.8" MLC SATA III 3.3V