
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ESD SMD Comm X7R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 1000 pF |
| Tolerance: | ±10% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | Soft Termination |
| Ratings: | - |
| Applications: | Boardflex Sensitive, ESD Protection |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0805 (2012 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.039" (0.98mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C0805X102K5REC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 3600PF 100V BP 1812
CAP CER 3300PF 400VAC Y5U RADIAL
CAP CER 0.18UF 16V X7R 0508
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD
IC OPAMP ZERO-DRIFT 2 CIRC 8MSOP
IC REG LINEAR 1.65V 1.5A TO263-3
CAP CER 0805 1NF 50V X7R 10%