
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ECJ |
| Package: | Tape & Reel (TR)Cut Tape (CT) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 6 pF |
| Tolerance: | ±0.5pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | General Purpose |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of ECJ-1VC1H060D is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1200PF 50V T2H 1206
CAP CER 2PF 50V CH 0201
CAP CER 470PF 100V BP 1808
CAP CER 0.082UF 16V X7R 1812
IC VIDEO HDMI TRANS 64HVQFN
CAP CER 6PF 50V C0G/NP0 0603
IC RF AMP VSAT 2GHZ-50GHZ DIE