
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | ESD SMD Comm X7R |
| Package: | Bulk |
| Part Status: | Active |
| Capacitance: | 2200 pF |
| Tolerance: | ±20% |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | X7R |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | - |
| Applications: | ESD Protection |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 1206 (3216 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.88mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of C1206C222M5REC is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER MLCC
CAP CER 4700PF 100V BX 0805
CAP CER 6.4PF 100V NP0 0603
FIXED IND 680NH 2.62A 50 MOHM
IC VIDEO MULTIPLEXER 144LQFP
CAP CER 1206 2.2NF 50V X7R 20%
CABLE ASSEMBLY FIBER OPTIC