GRM32N7U2A512JZ01L
Description
CAP CER 5100PF 100V U2J 1210
DataSheet
GRM32N7U2A512JZ01L PDF
Type Description
Series:GRM
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:5100 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:U2J
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:1210 (3225 Metric)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.059" (1.50mm)