C921U561KYYDBAWL35
Description
CAP CER 560PF 400VAC Y5P RADIAL
DataSheet
C921U561KYYDBAWL35 PDF
Type Description
Series:C900AC SFTY X1-400 Y2-250
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:560 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:400VAC
Temperature Coefficient:Y5P (B)
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.394" (10.00mm)