VJ0805A151JNAAT
Description
CAP CER 150PF 50V 0805 EPOXY
DataSheet
VJ0805A151JNAAT PDF
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:150 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:Epoxy Mountable, Non-Magnetic
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC, Epoxy
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)