DEHR32E221KN2A
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 220PF 250V RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DEHR32E221KN2A PDF
Type Description
Series:DEH
Package:Tape & Box (TB)
Part Status:Obsolete
Capacitance:220 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:250V
Temperature Coefficient:R
Operating Temperature:-25°C ~ 125°C
Features:High Voltage, Low Dissipation Factor
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.236" Dia (6.00mm)
Height - Seated (Max):0.354" (9.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.197" (5.00mm)