1812JA270JAT1A\SB
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 27PF 4KV NP0 1812
DataSheet
1812JA270JAT1A\SB PDF
Part Status:Active
Capacitance:27 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:4000V (4kV)
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Package / Case:1812 (4532 Metric)
Size / Dimension:0.181" L x 0.126" W (4.60mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.071" (1.80mm)