
| Type | Description |
|---|---|
| Series: | B37930K |
| Package: | Tape & Reel (TR) |
| Part Status: | Obsolete |
| Capacitance: | 1.5 pF |
| Tolerance: | ±0.25pF |
| Voltage - Rated: | 50V |
| Temperature Coefficient: | C0G, NP0 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Features: | - |
| Ratings: | AEC-Q200 |
| Applications: | Automotive |
| Failure Rate: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount, MLCC |
| Package / Case: | 0603 (1608 Metric) |
| Size / Dimension: | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max): | - |
| Thickness (Max): | 0.035" (0.90mm) |
| Lead Spacing: | - |
| Lead Style: | - |
| Quantity | Unit Price | Ext. Price |
|---|
Current price of B37930K5010C560 is for reference only, if you want to get best price, please submit a inquiry or direct email to our sales team sales@Vigorcomp.com
CAP CER 1.2PF 50V 0603 EPOXY
CAP CER 470PF 200V BP 1111
CAP CER 1000PF 4KV X7R 1825
CAP CER 0.039UF 50V X7R 0805
CAP CER 1.8UF 16V X7R 1812
CAP CER 1.5PF 50V NP0 0603
LED ORANGE CLEAR 3MM T/H