DHRB34C151M2BB
Manufacturer
TOKO / Murata
VIGOR # :
Description
CAP CER 150PF 15KV RADIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
DHRB34C151M2BB PDF
Type Description
Series:DHR
Package:Bulk
Part Status:Obsolete
Capacitance:150 pF
Tolerance:±20%
Voltage - Rated:15000V (15kV)
Temperature Coefficient:B
Operating Temperature:-25°C ~ 100°C
Features:High Voltage
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Radial, Disc
Size / Dimension:0.354" Dia (9.00mm)
Height - Seated (Max):0.551" (14.00mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.374" (9.50mm)