SA115C124KAA
Manufacturer
Elco (AVX)
VIGOR # :
Description
CAP CER 0.12UF 50V X7R AXIAL
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
SA115C124KAA PDF
Type Description
Series:SpinGuard® SA
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:0.12 µF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Through Hole
Package / Case:Axial
Size / Dimension:0.120" Dia x 0.170" L (3.05mm x 4.32mm)