CL21C100JBANNND
Manufacturer
Samsung Electro-Mechanics
VIGOR # :
Description
CAP CER 10PF 50V NP0 0805
Catalog
Ceramic Capacitors
DataSheet
CL21C100JBANNND PDF
Type Description
Series:CL
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Obsolete
Capacitance:10 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:-
Applications:General Purpose
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.030" (0.75mm)