SR201C682KAATR1
Description
CAP CER 6800PF 100V X7R RADIAL
DataSheet
SR201C682KAATR1 PDF
Type Description
Series:SkyCap® SR
Package:Tape & Reel (TR)
Part Status:Active
Capacitance:6800 pF
Tolerance:±10%
Voltage - Rated:100V
Temperature Coefficient:X7R
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Package / Case:Radial
Size / Dimension:0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
Height - Seated (Max):0.200" (5.08mm)
Thickness (Max):-
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)